cesta k finanční nezávislosti
Konto života
Bezplatná infolinka:
800 11 11 44

Produkt Konto života je poskytován jako součást investiční služby řízení portfolia podle smlouvy o řízení portfolia uzavřené podle §43 zákona č. 566/2001 Z. z. o cenných papieroch ve znění pozdejších předpisů.

Finanční plánování a investování

Jako každý, tak i Vy máte vlastní cíle, které závisí na Vašich současných i budoucích finančních možnostech. Nejlepší je cíle rozdělit podle časového horizontu na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé.

Potřebujete nové auto? Toužíte po krásné dovolené nebo velkém LCD televizoru? Tyto potřeby můžeme zařadit do krátkodobých až střednědobých plánů.

Chcete zabezpečit studium Vašich dětí? Přemýšlíte o novém bytě či domě? Jedním z nejdůležitějších plánů je spokojený život v důchodu. Pro finanční jistotu v důchodu je třeba si efektivně budovat penzi, protože čas strávený v důchodu v průměru tvoří 20 % života. Pokud chcete prožít toto období skutečně plnohodnotně, je třeba myslet dopředu a investovat v dlouhodobém časovém horizontu.

Úspěšnost finančního plánování je postavená na efektivitě. Jedním ze způsobů, jak tvořit hodnoty skutečně efektivně, je investování na kapitálových trzích. Je to časem ověřený způsob, který se dnes stává velmi populárním i v našem regionu. Tímto způsobem jsou zpravidla spravovány i prostředky v rámci státem podporovaných důchodových systémů.